Týden v Broumovských stěnách a okolí

Je to sice už asi měsíc, co jsme se z courání po tomto krásném koutu naší země vrátili, ale kvůli pracovnímu vytížení jsem prostě dřív ty fotky nestihl zpracovat. Nebudu tady ten týden tam strávený nějak podrobně popisovat... kdo tam s náma byl, tak ví, kdo ne, toho stejně nezajímá, že jsme každej večer do tmy mastili pétanque a raději se mrkne na fotky :o)

Ale jednu drobnou poznámku si neodpustím. Pokud někdy vaše kroky zamíří do těchto končin, vykašlete se na nejprofláklejší okruh v Adršpašských skalách, protože tam dostanete tik (citlivější jedinci nauseu) z hord převážně polských turistů. Kdybych na vlastní oči neviděl to přeplněné parkoviště se stovkami osobních aut a dvoupatrových autobusů, tak tomu snad ani neuvěřím. Ono to tam samozřejmě není škaredé, třeba taková pískovna je parádní, ale těch lidí... těch lidí... A tak raději zamiřte třeba na stolovou horu Ostaš nebo do odlehlejších částí skal Teplických. Anebo úplně nejlépe do Broumovských stěn. Podle mě jsou mnohem, mnohem hezčí (Kovářova rokle!!!) a lidí je tam minimum. A kdyby vás už osud na výše zmíněné parkoviště před Adršpašským areálem zavál, tak se otočte přesně na druhou stranu než kam zamíří ta „hejna turistických kobylek“ a vyšlápněte si na Křížový vrch s naprosto úžasnou vyhlídkou.

PS: Pozdravy a poděkování za krásnou dovolenou letí celé té bandě, co se zúčastnila. Letos nás bylo tolik, že jsme taky občas vypadali jako „polská výprava“ :o)))

PPS: A té fotogalerie se nelekněte – je toho „trošku“ víc... asi 250 fotek :o) Tady pár na ukázku:


Kamenná brána


Výhled z Koruny


Kamenné hřiby nad obcí Slavný


Výhled ze Supího hnízda


Kaple Hvězda


V Kovářově rokli


Pískovna v Adršpašských skalách


Vyhlídka z Křížového vrchu

KOMPLETNÍ FOTOGALERII NAJDETE ZDE!!!

Na výšlapu jsem nacvakal i materiál na nějaké spojovačky, takže kdo má zájem se porozhlédnout po Broumovkách a okolí ve velkém rozlišení, ať pohledá v příslušné sekci fotogalerie tohoto webu.

blog comments powered by Disqus
© 2005–2019 Mach Napište mně